Manapság már nem csak a családi házak rendelkeznek garázzsal vagy pincével. A legtöbb társasház esetében egy pince majdnemhogy adott, de már az újabb építésű épületek rendelkeznek mélygarázsokkal is. A pincékben általában nagyon sok mindent tárolunk, legfőképp olyan tárgyakat, bútorokat, amik nem férnek el a lakásban, vagy nem passzolnak oda, vagy már régebbiek de még nincs szívünk kidobni. A garázsban amellett, hogy autónk parkoló helye, általában sok otthonban itt kapnak helyet a szerszámok és a barkács eszközök, a kerékpárok is, de akár hosszabb távon gondolkodva a későbbiekben ez lehet a megfelelő hely egy irodának, műhelynek vagy akár a gyerek próbatermeként is szolgálhat. Sosem tudhatjuk, hiszen nagyon sok ismert márka egy garázsból indult el. A legtöbb háztartásban a garázs egy olyan helyiség, amely nincsen befejezve, vagy éppenséggel befejezésre vár még. A falak festetlenül, vakoltan állnak, illetve a burkolás sincs kész stb.
Az ilyen helyiségekben általában műgyanta padlót szoktak használni, mivel ilyenkor a legfőbb cél, hogy ellenálló felület legyen, illetve könnyen lehessen takarítani, tisztán tartani, valamint ez manapság már igen népszerűvé is vált. Az ilyen típusú padlók eleinte csak ipari létesítményekben, illetve gyárakban voltak jellemzőek.
Azonban népszerűségének köszönhetően már nem csak pincékben vagy garázsokban találkozhatunk vele, ugyanis akár a mosókonyhában vagy egy nappaliban is jól nézhet ki, feldobhatja a teret. Ezek mellett már találkozhatunk ilyen padlókkal a plázák parkolóiban, kórházak várótermeiben, vagy akár egy üzletben is.
Ahhoz, hogy műgyanta padlónk legyen, mindenképpen szükséges egy szakember, ugyanis, ha nem szakszerűen fektetik le, akkor felválhat vagy repedezhet a gyantaréteg. A műgyanta valójában egy öntött padló, tehát folyékony halmazállapotban kerül a padlóra, majd megszilárdul. A végleges műgyanta padló több rétegben készül. Hézagmentes, vízzáró felületet képez, faltól-falig szigetel.
Ezáltal az egész felület esztétikus lesz. Előnyei közé tartozik, hogy akár meglévő csempeburkolatra is készíthetjük, így azt fel se kell bontani.
A strapabíró, nedvesség és koszálló padló elengedhetetlen egy pincében és egy garázsban, ezért is ajánlatos műgyanta padlót létrehozni ezekben a helyiségekben.
A Sikafloor Garage egy kétkomponensű, vizes bázisú epoxigyanta bevonat.
Alkalmas beltéri és kültéri használatra egyaránt. Kopásálló, hézagmentes, alacsony karbantartási igényű, vegyszerálló, sima és fényes felületet biztosít. Olyan helyiségekbe ajánlott leginkább, ahol repedésmentes, tartós, vegyi anyagoknak ellenálló, pormentes, könnyen tisztítható, nagy kopásállóságú burkolat szükséges.
Előnyei közé tartozik az is, hogy akár meglévő betonra, cementesztrichre és epoxigyanta habarcsra is felhordható.
Műgyanta alapú aljzatkiegyenlítők